Skąd brać towar do sklepu internetowego?

Obecnie sklepy internetowe cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Część konsumentów nawet preferuje kupno przez internet. Wynika to głównie z oszczędności czasu, barku konieczności stania w kolejkach, a czasami też z atrakcyjnych promocji w internecie. Jednak stworzenie sklepu internetowego wiąże się z posiadaniem towaru. Zatem skąd brać towar do sklepu internetowego? Jest kilka metod, które są obecnie najbardziej popularne na rynku.

Zakupy w hurtowni

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest po prostu kupowanie towarów oferowanych przez sklep w hurtowni. Jest to bardzo praktyczna metoda, gdyż zawsze można wybrać produkty różnych marek oraz różnych producentów. Oczywiście robiąc zakupy w hurtowni, trzeba mieć odpowiednią przestrzeń magazynową dla produktów. Ponadto dobrze korzystać z usług dobrze zaopatrzonej hurtowni, uwzględniającej reklamacje i dbającej o towar. Dodatkowo posiadając u siebie towar, widzimy jego jakość oraz znamy każdy oferowany produkt. To ogromna zaleta. Niestety jednak może wiązać się z dużymi kosztami na starcie.

Dropshipping

Osoby obracające się w tematyce sklepów internetowych na pewno słyszały o sposobie zaopatrywania, jakim jest dropshipping. Zjawisko to opiera się na tym, że sklep internetowy sprzedaje towar, którego fizycznie nie posiada. Dla niektórych osób może brzmieć to niepokojąco, ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Dystrybutor nawiązuje współpracę ze sklepem internetowym, a co za tym idzie, nie dostarcza towarów bezpośrednio do sklepu. Są one przechowywane, pakowane na magazynie dystrybutora oraz wysyłane prosto od niego. W wyniku takiej współpracy cały zakres prac związany z procesami magazynowymi jest przeniesiony na dystrybutora. Dodatkowo nie trzeba inwestować w towar, a tym samym ogranicza się ryzyko zbędnej inwestycji w produkty, które potem nie zostaną kupione. Zysk zazwyczaj kształtuje się na podstawie umowy z dostawcą i jest różnicą pomiędzy ceną hurtową a ceną detaliczną w sklepie internetowym.

Zakupy u polskiego producenta

Warto wiedzieć, że bezpośredni zakup u polskiego producenta może okazać się wspaniałym rozwiązaniem. Po pierwsze kupno jest mało kłopotliwe, a towar otrzymuje się szybko. Produkty polskich producentów zazwyczaj są dobrze znane i starannie wykonane. Niestety mogą one zniechęcać klientów wysoką ceną, zwłaszcza gdy doda się do ceny producenta odpowiednią marżę. Jednak jest to towar, na który zawsze będzie zbyt.

Hand-made, a może Aliexpress?

Rzeczy ręcznie robione zawsze są na czasie. Dlatego, jeżeli, ktoś posiada talent np. do malowania porcelany, haftowania obrusów lub do tworzenia biżuterii powinien spróbować swoich sił w handlu, zwłaszcza internetowym. Jednak ten sposób na zaopatrzenie sklepu internetowego nie sprawdzi się, gdy właściciel na siłę będzie starał się stworzyć coś, czego w zasadzie nie potrafi robić. Wówczas lepiej polegać na innych producentach. Wiele sklepów w sieci sprzedaje towary kupowane na Aliexpress. Jednakże w dzisiejszym świecie, gdzie internet jest na wyciągnięcie ręki, każdy może sam poczynić zakupy na tym portalu. Kupowanie produktów z Aliexpress, a następnie sprzedawanie ich za wyższą cenę może tylko zniechęcić klientów.