Jak sprzedawać przez dropshipping na Allegro?

Allegro to najbardziej rozpoznawalna platforma zakupowa w Polsce. Jak podaje sam portal, co miesiąc odwiedza go 18 milionów użytkowników. Choć o jego popularności nie trzeba prawdopodobnie nikomu opowiadać. Właśnie dlatego sprzedaż tam prowadzą zarówno najwięksi gracze w branży, jak i firmy stawiające pierwsze kroki w branży e-commerce.

A jeśli o popularności w e-commerce mowa, to sporą cieszy się również dropshipping. Czym on jest i jak wykorzystać go, sprzedając na Allegro? Zapraszamy do lektury!

Czym w ogóle jest dropshipping?

Dropshipping to model sprzedaży internetowej, który polega na tym, że sprzedawca (właściciel sklepu/konta Allegro) odpowiada jedynie za obsługę zamówień, marketing i rozwój biznesu. Z kolei magazynowaniem i wysyłką produktów zajmują się hurtownie.

Wiąże się to ze sporymi oszczędnościami, związanymi z brakiem konieczności zakupu i magazynowania towarów. Szczerze polecamy zacząć więc od dropshippingu, jeśli chcesz spróbować swoich sił w branży e-commerce.

Na czym polega dropshipping na Allegro?

Tak naprawdę nie różni się on znacząco od dropshippingu w sklepie internetowym. W dużym uproszczeniu: Klient zamawia produkt, a Ty przekazujesz zamówienie do hurtowni, która odpowiada za jego skompletowanie i wysłanie przesyłki.

Dla bardziej dociekliwych – oto szczegółowy opis realizacji zamówienia dropshipping na Allegro:

  1. Wystawiasz aukcję na Allegro zawierającą produkt z magazynu hurtowni, z którą wcześniej ustaliłeś warunki współpracy.
  2. Klient składa zamówienie na dany produkt.
  3. Zamówienie automatycznie pobiera się do panelu administracyjnego sklepu internetowego.
  4. Przesyłasz zamówienie do hurtowni.
  5. Hurtownia wysyła zamówienie do klienta.

Co ułatwia prowadzenie dropshippingu na Allegro?

Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie sprzedaży na Allegro, prawdopodobnie nie będziesz wystawiać tam jednego czy dwóch produktów. Będą ich raczej setki, a może nawet tysiące. Najwygodniejszy sposób, by kontrolować je wszystkie, to inwestycja w oprogramowanie zintegrowane z Allegro.

Tego typu systemy mają wiele zalet. Oprócz Allegro, są one zintegrowane również z hurtowniami, firmami kurierskimi, systemami płatności, systemami księgowymi oraz narzędziami marketingowymi. To wszystko daje Ci dostęp do możliwości, jakich nie znajdziesz na samym Allegro i w ogromnym stopniu ułatwia handel na wspomnianym portalu.

W przypadku równoczesnego prowadzenia sklepu internetowego i sprzedaży w dropshippingu na Allegro takie oprogramowanie jest po prostu niezbędne. Umożliwia ono obsługę sprzedaży z poziomu jednego panelu administracyjnego, co znacznie ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Dropshipping na Allegro – dlaczego warto?

Popularność Allegro ma wiele zalet. Po pierwsze, oszczędzasz pieniądze związane z wydatkami na marketing. Rozpoznawalność Allegro sprawia, że klienci pojawiają tam sami – nie musisz inwestować dodatkowego budżetu, by ich przyciągnąć. Kolejne oszczędności są związane z samym dropshippingiem, ale o tym już wspominaliśmy.

Sprzedaż na Allegro to także dobry sposób na rozszerzenie działalności w przypadku istniejących już e-sklepów. Zyskasz dzięki temu kolejny kanał sprzedaży, a więc maksymalnie poszerzysz grono potencjalnych klientów.

Warto także wspomnieć, że dropshipping umożliwia bardzo szybkie rozpoczęcie sprzedaży na Allegro. Nie musisz tracić czasu na kwestie logistyczne – możesz za to dopracować opisy aukcji i zadbać o nienaganną obsługę klienta.

Podsumowując, dropshipping na Allegro to świetny pomysł zarówno dla osób, które prowadzą już sklep internetowy, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć przygodę w branży e-commerce.