Jak rozpocząć prowadzenie sklepu w modelu dropshipping – pierwsze kroki

Prowadzenie własnego sklepu internetowego jest doskonałym sposobem na własny biznes. Pozornie zadania z tym związane mogą wydawać się proste, jednak postanawiając o tym, że taki sklep ma powstać, w jaki sposób się zabrać do tego zadania? Ciekawym sposobem prowadzenia takiego właśnie biznesu jest sklep w modelu dropshipping. Na czym to polega?

Sklep, który zatowarowuje się jedynie wirtualnie

Prowadzenie takiego sklepu ogniskuje się głównie wokół zadania wykonania i prowadzenia samego sklepu. Nie trzeba natomiast posiadać wszystkich oferowanych w sklepie produktów, nie trzeba też martwić się o ich wysyłkę do klienta. W sporym uproszczeniu można powiedzieć, że zaopatrzenie klienta w produkt łącznie z jego dostawą przenosi się na samego producenta danej rzeczy lub na hurtownię. Zadaniem samego właściciela sklepu jest natomiast bieżąca obsługa samego sklepu. Na takie rozwiązanie pozwala współpraca z hurtownią dropshipping. Dzięki takiemu rozwiązaniu tak naprawdę nie musimy mieć nic innego poza komputerem z dostępem do internetu, aby rozpocząć taką działalność. Nie potrzebujemy miejsca na magazyn z towarami, gdyż oferowane przez nas produkty u nas są tylko w postaci czysto wirtualnej. Nie musimy się też martwić o współpracę z dostawcami i firmami kurierskimi, a także nie musimy podejmować się samego pakowania i przygotowywania paczek, które będą miały trafić do klienta. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki rozwojowi technologii i jest szansą na posiadanie sensownego biznesu przy łatwym starcie, tak naprawdę bez koniecznego wkładu własnego. Sprzedając produkty jako pośrednik od każdego zamówienia otrzymuje się za to prowizje.

Jakie pierwsze kroki trzeba podjąć, aby otworzyć taki właśnie sklep?

Jedynym problemem, jaki możemy napotkać na drodze do takiego biznesu jest samo stworzenie sklepu, który będzie miał zacząć działać w sieci. O to też nie musimy się jednak martwić korzystając z usług platformy Sky-Shop.pl, gdzie możemy założyć w prosty sposób taki sklep. Następnym krokiem jest integracja z hurtownią dropshipping. Tak naprawdę potem w praktyce wygląda to tak, że klient składa zamówienie w naszym sklepie, a następnie to my składamy zamówienie w hurtowni, z której towar ma zostać wysłany.

Za pośrednictwem platformy możemy założyć sklep, którego wygląd określi szablon, na jaki się zdecydujemy. Zarządzanie sklepem, a także wprowadzanie treści, zdjęć i opisów towarów dokonywane jest za pośrednictwem specjalnego panelu administracyjnego, do którego otrzymujemy dostęp. Z platformy można korzystać przez 14 dni za darmo po to, aby mieć możliwość jej wypróbowania i przetestowania. Jednakże, możliwości tej platformy są ogromne, od prostych funkcji umożliwiających stworzenie sklepu w swojej wersji podstawowej, przez możliwość integracji z hurtowniami, ale i z serwisem Allegro, aż po możliwość prowadzenia sprzedaży wielokanałowej. Narzędzie to możemy więc wykorzystywać do wszystkiego, co potrzebne podczas prowadzenia takiego sklepu, gdyż cechuje je naprawdę duża kompleksowość.